Často kladené dotazy
Co je virtuální realita
Virtuální realita je technologie, která vám umožní nahlédnout do vzdálených míst nejenom naší planety. Díky ní si také vyzkoušíte extrémní zážitky nebo si zahrajete opravdu intenzivní hry. Stačí jen nasadit brýle, sluchátka a jste uvnitř nového světa, který je všude okolo vás. Pocit zanoření se do virtuálního světa je mimořádně realistický a pohlcující zároveň.
Jsem úplný začátečník, je VR určena i pro mě?
Určitě ANO! Virtuální realita je určena pro všechny. Jedná se o nejmodernější technologii a ponořit se do VR je velmi intuitivní. Navíc všechno vám na začátku ukážeme a předvedeme, takže nemusíte mít strach, i když třeba nejste technicky nadaní.
Je VR jen na hry?
VR není jen o hraní her. Přestože jsou hry asi tou největší předností této technologie, je to také nástroj, jak se podívat na zajímavá místa nebo zažít nevšední zážitky.
Proč chodit do herny, když si mohu VR pořídit domů?
V tomto případě nejlépe sedí heslo: „Nekupujte zajíce v pytli“. Každopádně budeme velice rádi, pokud si zařízení u nás vyzkoušíte a rozhodnete se následně pořídit si vlastní systém VR. Jeden z našich cílů je především šíření této úžasné technologie, a tím i její podpora.
Co je HTC Vive?
Jedná se o technicky nejvyspělejší systém pro virtuální realitu, který pomocí dvou OLED displejů s rozlišením 1 080 x 1 200 pixelů umí přesně zachytit pohyb uživatele v prostoru. Dva Lighthouse majáky vysílají laserové paprsky do vyznačeného prostoru, které zachytávají senzory v brýlích a ovladačích sloužících k simulaci pohybu rukou.
Existuje více VR zařízení. Proč jen HTC Vive?
Chceme vám nabídnout co možná nejlepší zážitek ve virtuálním světě a HTC Vive je podle nás v tuto chvíli nejvyspělejší zařízení na trhu.
Jak rezervovat?

Je to velmi podobné, jako když si kupujete lístek do kina. Všechny rezervace probíhají přes náš rezervační systém a postup je následující:

  • 1. Rezervace: Vyberte si zařízení, počet hodin a termín
  • 2. Platba: Online platba pomocí kreditní karty nebo online bankovním převodem
  • 3. Přijít a hrát!
Jak probíhá platba?
Platba je možná pouze online v rámci procesu rezervace. Platba probíhá přes platební bránu Gopay, která nabízí široké možnosti plateb. K dispozici je platba kartou (Visa, Master Card, Maestro), bankovním převodem nebo pomocí online platebních tlačítek.
Je možné provést rezervaci a platbu na místě?
Ano. V naší herně máte možnost zaplatit hotově nebo platební kartou přes terminál.
Přijímaté stravenky a benefitní karty?
Ano. V naší herně akceptujeme tyto zaměstnanecké benefity a stravenky: Sodexo, Edenred, Benefity.cz, Benefit plus, Gusto karta. Tyto karty a stravenky je možné uplatnit pouze při platbě na místě. Platba není možná benefity určenými pro gastronomii.
Kolik to stojí?
Informace o cenách naleznete zde: Ceník
Mohu rezervovat více hodin najednou?
Určitě ano.
Jak brzy přijít před rezervovaným časem?
Ideálně 10-15 minut předem. Na místě je ještě nutné podepsat formulář zodpovědnosti a seznámení s provozním řádem, který pro vás bude připraven na základě rezervace. Před začátkem také budete seznámeni se základy, jak používat VR.
Mám rezervováno, ale nemohu přijít, co mám dělat?

Rezervaci je možné zrušit bez udání důvodu na emailové adrese rezervace@virtualgame.cz.

  • Pro zrušení rezervace platí následující pravidla:

  • Zrušení rezervace více jak 24h před termínem – 100% z ceny dostanete zpět
  • Zrušení rezervace méně jak 24h před termínem – v tomto případě již bohužel není možné žádat vrácení částky rezervace zpět
Je možné zamluvit celou hernu?
Samozřejmě ano. V tomto případě nás kontaktujte na emailové adrese rezervace@virtualgame.cz nebo na telefoním čísle +420 736 132 391
Mám brýle. Nebude mě to omezovat?
Nikoliv. Pokud máte brýle na dálku, tak je můžete odložit, protože je nebudete potřebovat. Pro brýle na blízko je HTC Vive přizpůsobeno tak, že vám nebudou vadit a nepříjdete o zážitek z VR.
Jaké oblečení zvolit do VR?
Vzhledem k tomu, že jde o pohybový zážitek, doporučujeme volné nebo sportovní oblečení, ale je to samozřejmě na vás. Vstup do VR je možný pouze bez bot. Podlaha v jednotce VR má totiž speciální protiskluzový povrch používaný například ve fitness studiích.
Je nějaké výškové omezení uživatele?
Není. Nicméně hráči pod 130 cm nemusí mít plnohodnotný zážitek ze hry. Helma a ovladače mohou být pro hráče pod touto hranicí příliš velké.
Je nějaké věkové omezení pro VR?
Není. Je jen doporučený minimální věk 8 let. Ale naše milá obsluha dovede pomoct i menším dětem.
Co s osobními věcmi během času ve VR?
Nemusíte se bát, myslíme na všechno. V naší herně jsou připraveny uzamykatelné skřínky a klíč můžete mít po celou dobu u sebe.
Nenarazím do zdi během hraní ve VR?
Systém HTC vive je nastaven tak, že když se přiblížíte k okraji vymezeného prostoru, objeví se virtuální síť, a vy tak poznáte, že jste blízko u zdi.
Kolik lidí může hrát najednou?
Každou jednotku mohou sdílet maximálně 2 hráči hráči (stále ale platí, že v herním prostoru smí být jen jedna osoba). K dispozici jsou 4 jednotky VR, takže maximální počet je limitován na 8 hráčů v dané hodině.
Mohu hrát s někým ve vedlejší jednotce?
Záleží na typu dané hry. Pokud hra nabízí možnost hry více hráčů, tak to možné je. Zda hra tuto možnost nabízí, se dozvíte na její kartě v sekci nabízených her.
Jaké hry je možné hrát?
Pečlivě pro vás vybíráme ty nejzajímavější tituly a jejich seznam naleznete zde
Mohu si v průběhu libovolně měnit hry?
Ano. Hry si můžete přepínat, jak budete chtít. Na začátku Vás to naučíme.