LETECKÝ SIMULÁTOR CESSNY 172
Jedinečný zážitek z letu pod vedením profesionálního instruktora
Simulátor nabízí všechny letecké a radionavigační přístroje jako ve skutečném letadle, což ve spojení se softwarem švýcarské firmy Elite zajišťuje věrnou fyziku letu a intenzivní letecký zážitek. Na simulátoru lze věrně simulovat veškeré letové podmínky, druhy počasí, sílu a rychlost větru, oblačnost i viditelnost nebo všechny možné závady na letadle.
Software: ELITE ® SIMULATION SOLUTION
ELITE ® je plně certifikovaný pro IFR výcvik a využívají jej letecké školy po celém světě. Piloti si mohou zapsat až 20 hodin do LOG-booku. Software se hodí k nácviku nouzových situací, bývá často prvním krokem zájemců o získání pilotní licence.
Jak to vypadá v praxi a jak probíhá samotný let?
 • Nejprve vás seznámíme se základními leteckými přístroji a naučíme vás je používat.

 • Pak přijde na řadu tzv. briefing, během kterého probereme plán letu.

 • Společně projdeme všechny postupy spouštění motoru letadla a budeme komunikovat s řídícím letového provozu.

 • Nastavíme si vzletovou konfiguraci a pak přijde to nejlepší - dáte plný plyn a odstartujete!

 • Po vzlétnutí se pokusíte dosáhnout požadované letové hladiny a budete řídit letadlo až k cílovému letišti. Následně si vyžádáte instrukce pro přiblížení a přistání.

Zdá se vám to náročné? Bát se nemusíte. Po celou dobu vám bude pomáhat instruktor, který vám vše vysvětlí a společně let zvládnete. Pomůže vám také nastavit přistávací konfiguraci letadla, abyste mohli v klidu přistát. Uvidíte sami, že to bude zábava, i když se možná trochu zapotíte. Nakonec letoun zaparkujeme, vypneme motor, uděláme rozbor letu, tzv. debriefing, a vy můžete oslavit své první pilotní zážitky. Sami pak můžete zvážit, zda byste chtěli a zvládli být opravdovým pilotem.
Jak si zarezervuji hodinu ?
 • Krok 1:

  Na strankách v sekci rezervace vyberete ELITE FLY a poté už jen zvolíte váš termín a hodinu.

 • Krok 2:

  Dostavte se ideálně 10 až 15 minut před smluveným termínem. Ujme se Vás náš instruktor.

 • Krok 3:

  Vzhůru do oblak

* Rezervaci je možné provést i přímo v naší herně, u všech rezervací je nutno počítat s dvoudenním odstupem pro domluvení instruktora.

BUDEME SE NA VÁS TĚŠIT. LETU ZDAR!